Przejdź do treści
Wczytuję...

Ścieżka nawigacyjna

Start / Serwis Volkswagen /

Serwis Volkswagen

Twój samochód marki Volkswagen uległ awarii? Skontaktuj się z naszym serwisem – szybko i bezproblemowo uporamy się z każdym rodzajem usterki, a nasi mechanicy zawsze Ci doradzą i odpowiedzą na wszelkie pytania. Oferujemy usługi m.in. z zakresu lakiernictwa, blacharstwa, dokonujemy napraw elektryki, elektroniki, klimatyzacji, diagnostyki i konserwacji układu hamulcowego i wiele innych. U nas dokonasz wymiany rozrządu, oleju, filtrów, opon – nasi pracownicy szanują Twój czas, dlatego zawsze starają się, aby okres oczekiwania był jak najkrótszy.

Diagnostyka komputerowa Volkswagen

Oferujemy także profesjonalną diagnostykę komputerową Twojego Volkswagena, która wykryje wszelkie nieprawidłowości i wskaże dokładne miejsce wystąpienia usterki. Przeprowadzenie takiego zabiegu za pomocą uniwersalnego dla wszystkich marek komputera nie tylko nie daje pewności, co do ostatecznego wyniku, ale też może narazić na dodatkowe, zupełnie niepotrzebne koszty. W AutoSzpitalu korzystamy tylko z dedykowanego dla Volkswagena komputera diagnostycznego, dzięki czemu bez względu na markę i wiek pojazdu jesteśmy w stanie przedstawić wszystkie awarie i związane z nimi prace serwisowe.

Mechanicy AutoSzpitala wyróżniają się niezwykłą dbałością oraz rzetelnością – bardzo ważne jest dla nas, aby każdy Klient był zadowolony z jakości naszych usług. Dzięki naszemu doświadczeniu oraz bogatemu wyposażeniu warsztatu każda praca serwisowa przebiega sprawnie; dużą zaletą naszej firmy jest również to, że posiadamy dostęp do oryginalnych części. Nam możesz zaufać – przywrócimy pełną sprawność Twojemu Volkswagenowi. Zapraszamy serdecznie!

Volkswagen – „samochód ludu”

Historia marki Volkswagen sięga roku 1931. Ferdinand Porsche został poproszony przez Zundapp o zaprojektowanie taniego samochodu. Początkowo projekt nosił nazwę Type 12, a współpraca z NSU pomogła go rozwinąć – czego efektem był prototyp Type 32. W roku 1934 zaprezentowano niemieckiemu rządowi projekt ikony motoryzacji – Garbusa (Adolf Hitler domagał się stworzenia samochodu rodzinnego o niewygórowanej cenie). W roku 1938 został zatwierdzony projekt Porsche typ 60 – do produkcji seryjnej w przyszłej fabryce VolkswagenWerk GmbH. Wtedy to właśnie Hitler nazwał pojazd „niemieckim samochodem ludowym”.

Po zakończeniu II wojny światowej firma tworzyła głównie projekty na potrzeby armii. Jednak nie zaprzestano produkcji samochodu, a „Garbus” przyczynił się do zmotoryzowania Niemiec w tamtym okresie (produkcja tego samochodu trwała aż do roku 2003).

Bardzo ważnym okresem dla rozwoju firmy był rok 1973 – wtedy premierę miał Volkswagen Passat. Rok później zadebiutował Golf – jego kolejne generacje podbijały rynek, popularny i lubiany jest również obecnie. Premiera kolejnego, niezwykle popularnego do dziś modelu – Polo – odbyła się w połowie lat 70. XX wieku.